bouquet

NLP Terapi

 

 

img_1331

 

Kişisel gelişim NLP

Zamanın doğuşundan bu yana insan; maddesel dünyayı, maddeyi kontrol etmenin etkilemek ve yönetmenin gizemini arar durur. Yaşamımızda mutsuzlukların tek nedeni olumsuz bir düşünceye inanarak ona tutunmamız dan kaynaklanır.

img_1328

 

Neye inanırsak onu yaşarız. Bu kadar basit olabilir mi? Evet bu kadar basit olabilir. Ben böyleyim işte ya da bu insan değişmez, bana şans hiç gülmedi ki cümlelerini ne kadar çok kullanmışızdır buna kendimizi inandırana kadar. Gerçekten de bu sözlerle kendimiz için doğru olanın bu olduğuna inandığımızı söylemekteyizdir. İnandığımız şey çoğunlukla sadece duyduğumuz, bize öğretilen aslında bir başkasının fikridir. Biz bu fikri sahiplenip kendi inanç sistemimize katmışızdır. Bu fikir inandığımız birçok şeylere köprü kurarak çekim yasasını oluşturmaktadır. Eğer çocukken bize hayvanların tehlikeli olduğu öğretilmiş ise o zaman yaşadığımız inanca göre doğrumuz hayvanların tehlikeli olduğu. Aynı şekilde eğer çocukken yokluk bilinci para ile kısıtlanarak oluşturulmuş ise yaşamımızda para kazanmak için verdiğimiz yorucu mücadele parayı kazanma çabası üzerine olacaktır.

fullsizerender4

Doğal halimiz doğada da var olan mutlu, huzurlu, neşeli, coşkulu bolluk içinde ve yaratıcı olmaktır.

img_1326

 

İnançlarımızı nadiren sorgularız bu inanç nereden geliyor? Bu inanç kime ait? Bu inancı terk edersem benim için daha mı iyi olur? Şimdi bir an için durup kafanızdan geçen düşünceyi yakalayın. Şuan da ne düşünüyorsunuz? Eğer düşünceler hayatınızı ve deneyimlerinizi biçimlendiriyorsa şuan da zihninizden geçen düşüncenizin gerçekleşmesini ister miydiniz? Eğer bu bir endişe ya da öfke, aldatılmışlık veya intikam düşüncesi ise bu düşüncenin size nasıl geri döneceğini sanıyorsunuz? Kendinizi konuşurken dinleyin. Eğer bir şeyi 3 kez söylediğinizi duyarsanız onu bir yere yazın. Bu sizin için bu düşünce kalıbı böylece bir düşünme modeli haline gelmiş demektir. Bir haftanın sonunda listenizi gözden geçirin. Eğer mutlu ve başarılı bir hayat istiyorsak o zaman mutlu ve başarı odaklı hedefler seçerek neşeli ve keyifli deneyimler yaşamak için yaydığımız düşünce ve eylem aynı şekilde bize geri dönecektir. Sözlerinizin deneyimlerinize ne kadar uyduğunu görecek SİZSİNİZ düşüncelerinizi değiştirmeye başladınız ya çare SİZSİNİZ ya da çaresizsiniz. Terapilerimde uyguladığım özel teknik ve sistemlerle etkili ve kolay şekilde hedef odaklı hayatınızın nasıl değiştiğini deneyimleyebilirsiniz. Hayatınızı yönetmenin yolu düşünceler ile seçim ve seçeneklerinizi belirlemenizdedir.