bouquet

A’ dan Z’ye Evlilik Terapisi

Evlilik Öncesi Çift Terapisi

‘’İyi bir evlilik iki şeye bağlıdır: birincisi, doğru insanı bulmaya, ikincisi doğru insan olmaya.’’

 Mevlana 

                                                                                                              evlilik_oncesi_danismanlik_1

Evliliğinizi şansa bırakmayın kapınızı çalmayabilir

Bilinçli davranmazsak hayat evlendikten sonra bilinmeyene giden uzun bir yoldur. Nikah öncesi isim ve soy isim uyumu ve analizi yapılmasını önemsiyorum. nikahtan sonra partnerler arasında uyum ve mutluluğu yakalayabilmek için isim enerjilerinin ve frekanslarının ilişkide yarattığı etkiyi değerlendiriyor gerektiğinde değiştiriyor ve mutluluğunuzu tesadüflere bırakmamanıza yardımcı oluyorum.

Sayı bilimi içinde evlenecek olan çiftlere has doğum tarihlerine göre şans ve mutluluk getiren nikah tarihi öneriyorum.

EVLİLİK ÖNCESİ BU KONULARA DİKKAT EDİN! 

Evlilik kararının alınmasıyla başlayan sürecin çoğu zaman keyifli geçmesi gerekirken aksine çok yoğun ve insanı yoran bir süreç haline geliyor. Evlenmek için maalesef borçlanıyoruz. Akılla duygusallığın arasında isteklerin çok yüksek olması nedeniyle evlilik hazırlıkları yaparken yaşanan sıkıntılar ailelerin güç savaşı haline gelmesi evlilikte karşılaşabilecek risk faktörleridir. Burada bireylerden çok ailelerin beklentileri sorun yaratıyor. Bu süreçte size koçluk ve danışmanlık yaparak hedef ve çözüm amaçlı mutluluk haritanızı belirlemekte stratejik çözümler birlikte üretebiliriz.

 

cift-terapisi-ve-cift-iliskisine-faydalari-218x150

Sorunlar yumağı haline gelmiş ilişki problemleriniz sorunu yaratanların taraflarınca çözülemez

 

evlilikoncesi

Gerçeklerle yüzleşmek iyileşmeye açılan bir kapı ilişki ve iletişimin çözümüdür.

Evlilikte duygularınız ya da kafanız karıştığı zaman ruh, beden, zihin sorunları ortaya çıkar. Dengenin bozulmasıyla birlikte huzurdan, mutluluktan uzaklaşan çiftler çözümü birbirini suçlamakta ve bağımlılıklara sarılmakta bulur. Duyguların sağlıklı ve ilişkinin güçlü olmasını sağlayan temel unsurlar akıl, adalet, paylaşım dengeleri bozuldukça ilişki zarar görür. Zihinsel ve duygusal gerilim sonucunda bedenimiz ve psikolojimiz isyan eder ve bizi bu kısır döngüden kurtarmak için çareler ararız. Düşünce ve duygularımızın birbirini beslemesi sonucunda giderek büyüyen karmaşanın içinden kurtulamayacağımız gerçeğiyle karanlığın içinde bocalar ve hayatı zorlaştırarak kendimizi ve partnerimizi çıkmaza sokarız. Karşınızdakini düzeltmeye, değiştirmeye harcadığınız enerjiyi ve zamanı gelin önce kendinizi değiştirip ne isteyip istemediğinizi anlamak için kullanın.

 

İLİŞKİLERDE İLETİŞİMSİZLİĞE SON!

Gerçek iyileşmeye açılan bir kapıdır. Dolayısı ile her düşünce kendi gerçeğini yaratan enerjidir. Enerji en mükemmel ifadesini bilinçli ve doğru kullana bilenin elinde bulur. İçinde af olmayana mutluluk yoktur. İki tip mutsuzluk vardır. Biri geçmişte diğeri gelecekte yaşama dair düşüncelerimizdir. İnsanların davranışları korku yada sevgi odaklıdır. Korku kasar, kapatır, içine çeker, zarar verir ve karanlıktır. Sevgi ise çoğalır, açılır, iyileştirir, paylaştırıcı dır ve ışıktır.

Evlilik Terapisi

Bu terapide benim işim kırılan kalbi onarmak değil, kırılan yeri bulmak. Kalp kırılmaz, kırılan kibir, gurur, egodur….

Bu süreçte 3 evremiz ve 3 sınavımız var;

Evrelerimiz ; ruhsal, zihinsel, fiziksel sorunların farkına varmak

Sınavlarımız; cesaret, para ve ilişki

evlilikoncesii-300x169evlilik-1

 

Hayata verdiğiniz tepkiler neden sonuç ilişkisini belirler.

 

 

  • Ben tam olarak ne istiyorum?
  • Bunu elde etmek için nerede ne yapabilirim?
  • Bir ilişkiden ne bekliyorum?
  • Mutlu olmak mı istiyorum haklı olmak mı?
  • Kendimle yüzleşmeye hazır mıyım?
  • Hayatım çıkmazlarla dolu bir labirente mi dönüştü?
  • Hep tekrarlanan yollar, çıkmaz sokaklar, sonu olmayan döngüler hayatımı güçleştiriyor mu?

Hayatınızı değiştirmek için önce kendinizi çözümlemelisiniz. Siz değişimi seçin bende size daha mutlu, daha huzurlu, yepyeni bir hayat için yol haritası çizmeye ve evlilik ilişkinizi şifalandırmaya hazırım.