bouquet

El insan oku ! ”Dillenmiş Kitap”

IMG_1728

İnsan insanlık için yaşamalı kutsal bir varlıktır insan için insan. İnsanı hem kendinde hem dünyanın bütünün de aramalı bunu yapabilmek için önce kendini tanımalı.

İnsan Aklının Hizmetinde Olmalı

Ey insan yüreğinde yaşa-onun bilgeliği sana her zaman doğruyu söyler. Kalbinin sesini dinle. O ses seni kaderine doğru götürür.

Yok etmek ile var etmek aynı güç. Ancak bu gücü olumlu anlamda niyet ederek kendimizde de var edelim. İnançta inanmak isteyenler için yeterince ışık, istemeyenler için ise kör etmeye yetecek kadar karanlık vardır. Yaptığımız seçimler de ve hissettiklerimiz içinde ya cenneti ya da cehennemi yaşıyoruz.

Dışarı da hiç birşey var. Ne varsa içimiz de var.

  • Huzur mu arıyorsun? O SENSİN

  • Sevgi mi arıyorsun? O SENSİN

  • Anlaşılmak mı istiyorsun? ANLAYACAK OLAN DA SENSİN

  • Aşk mı arıyorsun? AŞIK OLACAK DA SENSİN

Ve insan dua eder… Nedir dua etme isteği veya dileme isteği? İnsana dua ettiren güç nedir? En inançsız diyebileceğimiz insan bile ister ve diler… Peki, kimden ya da nereden diler? Ya dualarımızın dile gelmesini sağlayan şey nedir? İnsan kaderinde olana dua ediyor olabilir mi? Ya da geçmiş, gelecek zaman döngüsünden çıkarak, anda kaderini dualarla, birlikte yaratıyor olabilir mi? O büyük irade, insanı özgür iradesiyle yarattığına göre, insan seçerek, dileyerek, yaratıcısıyla Bir Olarak yaşamanın farkına vardığında, aslında dua ettiği, dua ettiren güç, istek nedir? 

 Bilim adamları beyinde anıların depolanmadığını DNA’mızla bir barkod gibi boşluktaki kendi bilgilerimize (kayıtlarımıza) ulaştığımızı fark etmişlerdir. Şimdi anında, tüm zamanların bilgisine ulaşabiliyor insan ve belki de aslında kendi bilincinde olana (Tanrısal Ben’ine) dua ediyor ve kendinde olanı istiyor… 

 

Ne kadar çok inanırsak o kadar çok yapabiliriz. İnandığımız zaman aklımız, yaydığımız enerji inandığımızı yapmanın yolunu bulur. İnancımız enerjimizi yükseltir.Ne kadar çok seversek o kadar çok güce sahip oluruz.

Ey insan!

Kendi değerini ne hafife al, ne de abart. Diğerlerin de nefret ettiğin, kınadığın, sevmediğin, beğenmediğin veya imrendiğin, arzuladığın, her şey senin potansiyellerindir. Ne aşağıdasın ne yukarıda

BURADASIN UNUTMA!

Mucize siz bir özelliğinizi gerçekten sahiplenip benimsediğinizde meydana gelir. O noktada, size aynalık eden kişi ya o davranışı sergilemeyi bırakacaktır ya da siz o kişiyi hayatınızda istememeyi seçebilecek hale geleceksiniz.

Siz fişi o prizden çektiğinizde, artık bir başka kişinin gölgenizi geri yansıtmasına ihtiyacınız kalmayacak. Çünkü siz kendiniz daha bütün olacak ve doğal olarak bu bütünlüğü size geri yansıtanları seçeceksiniz.

Eğer ruhunuzun amacı bütün olmaksa, biz sürekli olarak bütün olmak için görmemiz gerekenleri çağıracağız. Biz daha çok yanımızı sahiplendiğimizde hayatımıza da daha sağlıklı insanlar girecektir.

Enerjimiz yükseldiğinde her durumda, her koşulda yapılan her ne ise kolaylaşacak ve akışta olacaktır. Auramız geniş, iyi, güzel ve sevgi dolu enerjimiz destekleniyor olacak. Bil ki ışığın yüreğinin yolu sadece güzelliklerle dolu, doğru yoldasın ve yolunda destekleniyorsun. Yoldaki tümseklerin sadece öğrenme sürecinin bir parçası olduğunun farkına var. Zihnini, ellerini sadece ışığa uzat en önemlisi yolculuğun tadını çıkart. Her anın keyfine vararak yaşa. Işığın yolunda ilerlemenin aslında rahat ve zevkli bir yolculuk olduğunun farkında olarak ilerle. Yüreğinin yaşam amacının yolunda yürürken etrafın içinde ışık ol. O ışık, seni yüreğindeki ışığa taşıyacak güç olacak.

 

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*